Dr. Suna Özgür Karaalan

Grafik Tasarımcı

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi, Resim-İş Öğretmenliği Bölümü mezundur. 1999 yılında Prof. Dr. Ayla Ersoy danışmanlığında yüksek lisans tezini, 2018 yılında Doç Dr. İsmail Keskin danışmanlığında sanatta yeterliliğini tamamlamıştır. 2000 yılından bu yana Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü'nde araştırma görevlisi olarak görev almaktadır. Birçok kişisel sergi açmış ve karma sergilere katılmıştır. Sanatsal yolculuğunda özgün baskı teknikleriyle eserler üretmekte, halen Kocaeli'de sanat üretimine devam etmektedir.

"İZ" SERGİSİ

1997 yılından günümüze kadar olan zaman diliminde üretilen özgün baskı resim çalışmalarından bir seçki sunulmuştur. Hassas bir teknikle linol, ahşap, taş plakalar kullanılarak düşünce ve duyguların iç içe geçtiği tasarımlar oluşturulmuştur.

 

Eserlerin kurgularında, insan-doğa yorumları ön plana çıkmakta; kadınlar, kuşlar, hayvanlar, mekanlar, dikenli bahçeler kendi hikayelerini anlatırken, izleyiciye yeni bir serüven sunulmaktadır.

Sanatçı eserlerine özellikle isim vermemiş izleyicilerin düşüncelerini sınırlamaktan çekinmiştir.

"İlgili sanat eseri ve sanat eserine ait görsellerin ilişkili içeriklerinin kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya kullanılması hakları sanatçıya aittir. Sanatçı izniyle Fovart'ta yayınlanmaktadır. Yukarıda sayılı edimlerin gerçekleştirilebilmesi için sanatçıdan yazılı izin alınması gerekmektedir."

  • Facebook Clean
  • Instagram Sosyal Simge

© 2019 by FovArt Sanat Galerisi