Saadet Pınar İçemer

Sanatçı

2006 Bilkent Üniversitesi İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü mezunudur. 2015 yılında Hacettepe Üniversitesi Seramik Bölümü'nde, "İç mekan Tasarımında Modüler Seramik Separasyonlar" tezi ile yüksek lisansını tamamlamıştır. Sanatta yeterlik tez çalışması “Mimarlık Seramik İlişkisi Özelinde Oluşturulan Modüler Seramik Güneş Kırıcılar” konusuyla  Hacettepe Üniversitesin'de öğrenimine devam etmektedir.

"DELİK DEŞİK”

isimli sergisinde bu hayattaki en büyük ayırıcı durum ve ruh hallerinden biri olduğunu düşündüğü savaş temasını anlatmaktadır.

 

Birimler, savaş esnasında zarar gören yapıların dramatik görüntüsüdür. Kullanılamayacak hale gelen yapıların savaş sonrasında terk edilmiş hüzünlü hali aktarılmaya çalışılmıştır.

"İlgili sanat eseri ve sanat eserine ait görsellerin ilişkili içeriklerinin kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya kullanılması hakları sanatçıya aittir. Sanatçı izniyle Fovart'ta yayınlanmaktadır. Yukarıda sayılı edimlerin gerçekleştirilebilmesi için sanatçıdan yazılı izin alınması gerekmektedir."