top of page
AprilDawes.jpeg

April Dawes

Ressam

Oklahoma, ABD'li bir figüratif sanatçıdır. Oklahoma Bilim ve Sanat Üniversitesi Resim ve Grafik Tasarım bölümü mezunudur. 1999 yılında BFA ile mezun oldu.

 

Üretimlerine 13 yıl ara veren April, yenilenmiş bir tutku ve amaç duygusuyla sanat kariyerine kendi atölyesinde tam zamanlı olarak devam etmektedir. Zamanının çoğunu arka bahçesindeki atölyesinde, tekniğini geliştirmek ve sanatsal sesini güçlendirmek için sürekli öğrenmeye çalışarak ve resim yaparak geçiriyor.
April, insanla ilgili kimlik temalarına odaklanan figüratif yağlı boya tablolar yapıyor.


İnsan formunun dışavurumcu ve duygusal doğası aracılığıyla, kişisel kimliklerin şekillenmesinde önemi olan; temel yaşam deneyimlerinin, karakteristik özelliklerin ve sınırlamaların etkilerini, izleyici ile duygusal bir bağ oluşturarak keşfetmeyi hedeflemektedir.

"İlgili sanat eseri ve sanat eserine ait görsellerin ilişkili içeriklerinin kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya kullanılması hakları sanatçıya aittir. Sanatçı izniyle Fovart'ta yayınlanmaktadır. Yukarıda sayılı edimlerin gerçekleştirilebilmesi için sanatçıdan yazılı izin alınması gerekmektedir."

bottom of page