top of page

Hakkında

Fovart Online Sanat Galerisi, 2016 yılında kurulmuş, özgün, imzalı, sanatsal eserlerin sergilendiği online bir platformdur. Kurucusu, ressam Mersin Ulusoy Özmete'dir.

 

Fovizm akımından da esinlenilerek kullanılan Fov kelimesi; ingilizce “Field of View” teriminin kısaltmasından oluşur. “Görüş Alanı” veya “Görüş Mesafesi”ni ifade eder. Bu esinlenme ile galeri ismi "FovArt" olarak ortaya çıkmıştır. Fovart Sanat Galerisi, sanatseverlerin keşfetmeye doyamayacakları, özgün eserler sunan bir sanat galerisidir. Fovizm akımının etkisini taşıyan çağdaş eserler, galerimizin öne çıkan özellikleri arasındadır.

Fovart ailesi; doğayı, insanı gözlemler, sorunları inceler ve ilham verici anları renklerle kaynaştırarak özgün çalışmalarını ortaya çıkarır. 

 

Fovart Sanat Galerisi, bünyesinde yer alan ressamların özgün üretimlerini, kişisel sergi sayfalarında izleyicilere sunmaktadır. Bunun yanında konuk ressamların süreli sergilerini izleyiciyle buluşturmaktadır.

 

Koleksiyonunuza eklemek istediğiniz eserleri mağaza sayfamızdan satın alabilir veya randevuyla galerimizi ziyaret ederek yakından inceleyebilir, elden teslim alabilirsiniz.

Bu platformu takip ederek güncel sergilerimizi inceleyebilir, teknik konularda faydalı bilgilere kolayca erişebilirsiniz.

Fovart Gururla Sunar,

İyi seyirler.

Egon Schiele

"A simple line painted with the brush can lead to freedom and happiness"

"Fırçayla boyanmış basit bir çizgi, sizi özgürlüğe ve mutluluğa götürebilir" 

Joan Miro

bottom of page