top of page

Hakkında

Fovart Online Sanat Galerisi, 2016 yılında kurulmuş, özgün sanatsal ve dekoratif resimlerin sergilendiği online bir platformdur. Kurucusu Mersin Ulusoy Özmete'dir.

 

Fovizm akımından da esinlenilerek kullanılan Fov kelimesi; aslında ingilizce olan “Field of View” teriminin kısaltmasından oluşur. “Görüş Alanı” veya “Görüş Mesafesi”ni ifade eder. Bu esinlenme ile galeri ismi "FovArt" olarak ortaya çıkmıştır. Fovart Sanat Galerisi, sanatseverlerin keşfetmeye doyamayacakları, özgün eserler sunan bir sanat galerisidir. Fovizm akımının etkisini taşıyan çağdaş eserler, galerimizin öne çıkan özellikleri arasındadır.

Fovart ailesi; doğayı, insanı gözlemler, sorunları inceler ve ilham verici anları renklerle kaynaştırarak özgün çalışmalarını ortaya çıkarır. 

 

Fovart Sanat Galerisi, bünyesinde yer alan ressamların özgün üretimlerini, kişisel sergi sayfalarında izleyicilere sunmaktadır. Bunun yanında konuk ressamların süreli sergilerini zaman zaman izleyiciyle buluşturmaktadır.

 

Sevdiğiniz eserleri mağaza sayfamızdan satın alabilir, veya randevuyla galerimizi ziyaret ederek yakından inceleyebilirsiniz.

Bu platformu takip ederek güncel sergilerimizi inceleyebilir, teknik konularda faydalı bilgilere kolayca erişebilirsiniz.

Fovart Gururla Sunar,

İyi seyirler.

Egon Schiele
Pablo Picasso 

“The purpose of art is washing the dust of daily life off our souls.”

"Resmin amacı,günlük yaşantımızın tozunu ruhlarımızdan temizlemektir." 

bottom of page