DSC_2306 - 3.jpg

Mersin Ulusoy Özmete

Ressam

Endüstri Mühendisliği mezunudur. Uzun bir süre uluslararası bir şirkete bağlı olarak çeşitli sektörlerde çalışmış, yönetim bilişim sistemlerinde danışmanlık ve takım liderliği yapmıştır. Fovart Sanat Galerisi'nin kurucusu ve ürün danışmanıdır. 

2016-2017 arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi bünyesinde Prof. Kemal İskender'den Resim Okuma ve Üslup Tarihi dersi; Prof. Fuat Acaroğlu'ndan pentür ve serbest desen dersi; Yrd. Doç. Erdal Kara'dan akrilik teknikleri dersi almıştır. 

 

2019 yılında, Altamira Art'ta Mustafa Özel ile çalışmaya başlamıştır. Sanatsal yolculuğunda figürler, mitolojik ve tarihsel simgeler, zaman zaman da portreler ile düşüncelerini ifade etmektedir. Halen Altamira Art'ta çalışmalarına devam etmektedir.  

"İlgili sanat eseri ve sanat eserine ait görsellerin ilişkili içeriklerinin kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya kullanılması hakları sanatçıya aittir. Sanatçı izniyle Fovart'ta yayınlanmaktadır. Yukarıda sayılı edimlerin gerçekleştirilebilmesi için sanatçıdan yazılı izin alınması gerekmektedir."