Akrilik Pouring Hakkında Merak Ettikleriniz

En son güncellendiği tarih: Mar 21


  • Akrilik pouring'de boya kıvamı neden önemlidir?

Boyayı dökerek şekiller yapmak istiyorsanız boyaya hakim olmalısınız. Çok sıvı boya su gibi akar şekiller birbirine karışır, fazla katı boya akmaz hareket ettiremezsiniz. Bu nedenle bal alışkanlığında boya karışımımızı sabırla hazırlamalıyız. Tekniğine göre bu kıvamı biraz daha akışkan yapabilirsiniz.


  • Boyayı neden sabırla karıştırıyoruz?

Medyum + Boya + Su homojen karışmazsa yukarıdaki bahsettiğimiz akışkanlık elde edilemez.


  • Hazır karışım boyaları kullanabilir miyim?

Elbette kullanabilirsiniz. Ancak istediğiniz renkler veya medyum özellikleri olması açısından farklı markaları deneyerek kendi karışımlarınızı elde etmenizi öneririz.

  • Yoğun akrilikler nasıl kullanılır?

Öğrenci tipi ve sanatsal seviyedeki akrilikler daha katı olarak piyasaya sunulur. Bu tip akrilikleri, pouring medyumla karıştırmadan önce suyla veya inceltici başka bir medyumla yavaş hareketlerle karıştırarak boyayı inceltebilirsiniz. Burada boyayı erittiğinizi düşünerek topaklanmaya izin vermeden işlem yapmalısınız.

Akrilik pouring için workshop arıyorsanız, 1-4 kişilik gruplarla eğlenceli zaman geçirmek istiyorsanız Workshop sayfamızı ziyaret edin, sorularınız için bize mail atın, hemen yardımcı olalım. Atölyemiz Bostancı'da !

#artideas #sanatfikirleri #sanat #fikir #pouring #akrilikdökme #akrilik #acrylic #teknikleri #yaratıcılık #yaratıcıfikirler #pouringmedium #akrilikmedyum #acrylicmedium #liquitex #GAC800 #Floetrol #hücreler #cells #floetrolneişeyarar #floetrolnedemek #pouringçalışması #pouringtekniği #akrilikdökmetekniği #akrilikboyauygulamateknikleri #akrilikpouring #akrilikboyadökmetekniği #acrylicpouringnasılyapılır #nasılyapılır #akrilikboyamedyumunedir #akrilikboyanasılkullanılır #akrilikboyaneişeyarar #akrilikboyaözellikleri #akrilikboyateknikleri #akrilikboyauygulamateknikleri

0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör