Floetrol Nedir?

En son güncellendiği tarih: 7 Ara 2019


Floetrol, latex bazlı sıvı bir boya malzemesidir. Yurt dışında iç/dış cehpe boyama gibi işlerde kullanılır. Akrilik boyalar su ile inceltilebilirler fakat pigment kaybı veya teknik özellik kaybına uğrayabilirler. Floetrol, su yerine boyayla karıştırılarak boyayı incelten ve daha akışkan hale getiren bir malzemedir. Asıl kullanım alanı sanatsal veya hobi çalışmaları değildir. Ucuz bir malzeme olduğundan pouring(dökme)tekniğinde çok tercih ediliyor.

Pouring tekniğinde kullanıldığında boyayı incelterek akışkanlığını arttırır, kuruma hızını yavaşlatır ve boyaların birbirine karışmasını önler. Pouring tekniğinde sanatsal ve hobi boyaları ile birlikte kullanıldığında hücre görüntüsü oluşumuna katkıda bulunur, fakat kuruduktan sonra mat bir görüntü elde edilir. Ülkemizde boya yardımcısı olarak satılıyor. Bu nedenle henüz ucuza değil pouring medyumlarıyla eşdeğer fiyatlarda satılıyor.


Sanatsal yardımcı olmadığı için kapalı ortamda uzun süre solunması sakıncalı olabilir. Akrilik pouring medyumu bulabiliyorsanız etkili sonuçlar için kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Floetrolü hücre oluşumunu sağlaması için az miktarlarda pouring medyum ile beraber kullanmanız da farklı sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.


Karşılaştırmalı sonuçları diğer yazımızda bulabilirsiniz:

Pouring (Dökme) Akrilik Boya Tekniği


Yapacağınız denemelerde silikon yağı, floetrol ve pouring medyumları karışımlarının farklı oranları ile elde etmek istediğiniz sonuçlar için uygun kombinasyonlarını bulabilirsiniz.


Unutmayın: Fazla silikon yağı birbirinden kopuk hücreler ve yağlı bir yüzey, aşırı kullanılan floetrol oldukça mat bir yüzey, soluk boya rengi vs. gibi çeşitli istenmeyen sonuçlara sebep olabilir.


İyi eğlenceler.

Akrilik pouring için workshop arıyorsanız, 1-4 kişilik gruplarla eğlenceli zaman geçirmek istiyorsanız Workshop sayfamızı ziyaret edin, sorularınız için bize mail atın, hemen yardımcı olalım. Atölyemiz Bostancı'da !

#artideas #sanatfikirleri #sanat #fikir #pouring #akrilikdökme #dokmeteknigi #dökmetekniği ##akrilik #acrylic #teknikleri #yaratıcılık #yaratıcıfikpouringeffectnasılyapılır #pouringeffectnasilyapilir #yaratıcıfikirler #pouringmedium #pouringeffectsmedium #pouringeffectsmediumsatinal #akrilikmedyum #acrylicmedium #liquitex #GAC800 #Floetrol #hücreler #cells #floetrolneişeyarar #floetrolnedemek #pouringçalışması #pouringtekniği #akrilikdökmetekniği #akrilikboyauygulamateknikleri #akrilikpouring #akrilikboyadökmetekniği #acrylicpouringnasılyapılır #nasılyapılır #akrilikboyamedyumunedir #akrilikboyanasılkullanılır #akrilikboyaneişeyarar #akrilikboyaözellikleri #akrilikboyateknikleri #akrilikboyauygulamateknikleri #floetrolnedir #floetrolfiyat #floetrolsatınal #floetrolsatınalmalımı #floetrolneişeyarar #floetrolneiseyarar #floetrolturkiye #floodfloetrolnedir #akrilikpouringmalzemeleri #akrilikpouringworkshop #akrilikpouringatölye

0 yorum

Bostancı Mah. Gümüşçü Sok. No:6B | KADIKÖY, ISTANBUL

  • Beyaz Pinterest Simge
  • Facebook Clean
  • Instagram Sosyal Simge

© 2021 by FOVART SANAT GALERİSİ